23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri

En Büyük Bayram Bu Bayram, Herkese Kutlu Olsun…
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Birey Kolejinde Şölen havasında geçiyor. Birbirinden farklı etkinliklere imza atan öğrenciler sahneledikleri Oratoryo, zumba, ve dans gösterileriyle bütün dikkatleri üzerlerine çektiler.
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Türkçe öğretmenimiz  Hatice AFACAN “Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun” diyerek yaptı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Balıkesir Zeka Oyunları

Balıkesir Lisesi´nin Ev Sahipliği Yaptığı Ortaokul Öğrencileri Zeka Oyunları Yarışmasının finali gerçekleşti. Öğrencilerimizin Bireysel Yeteneklerinin Geliştirilmesine Katkıda Bulunmak Amacıyla ilçe Genelinde Ortaokul Öğrencileri Arasında Düzenlenen Zeka Oyunları Yarışma´nın Finali  Balıkesir Lisesi’nde Gerçekleştirilmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sami ÜNNÜ’nün Katılımıyla Gerçekleşen Finalde 5. Sınıflar Reversi Oyunu, 6.Sınıflar Pentago Oyunu, 7.sınıflar Mangala Oyunu ve 8.Sınıflar Abalone Oyunu ile Yarışmışlardır
8. Sınıf Abolone oyununda ilçe derecesine giren Emirhan TEKKANAT Öğrencimizi Kutlar Başarılarının Devamını Dileriz.

Tübitak 4007 Bilim Şenlikleri

Birey Ortaokul öğrencileri Tübitak 4007 bilim şenlikleri adı altına düzenlenen etkinliklere ev sahipliği yapan Balıkesir Lisesi’nde, bilimi yakından tanımaları, Tübitak hakkında bilgi edinmeleri ve sağladıkları teknolojik oyunları oynama fırsatı  bulup keyifli dakikalar geçirdiler.